שירותי ענן

בשנים האחרונות עושים שימוש נרחב יותר ויותר במילה ענן , אנחנו משתמשים בזה אבל מה זה אומר מה זה בעצם שירותי ענן ואיך זה בא לידי ביטוי.

לאור העובדה שמאז עידן הטלפונים החכמים והמחשבים הניידים אנו אוגרים מידע מאוד רגיש אודות חיינו אם מדובר בתמונות מסמכים או פשוט במוסיקה שאנו אוהבים להאזין לה. כל המידע הנ"ל נשמר על גבי הטלפון או המחשב אך מה עושים כאשר רוצים להוסיף עוד ועוד וכבר אין מקום אחסון נוסף?

חישבו לרגע על הטלפון שלכם אך שימו מחשבה זו בצד והסתכלו סביבכם אם זה במקום העבודה שלכם או לחילופין אם מדובר בנותני השירות שלכם. כמה  מידע הם שומרים כמה מידע מסתובב אצלם שאותו הם רוצים לשמור למשך שנים על מנת שיוכל לסייע להם בעת הצורך.

אז היכן בעצם המידע נשמר?

בואו נחזור שוב לטלפון שלם הסמארטפון הזה שלכם מכיל המון מידע כמו גם המחשב . מכירים את השיחות או ההודעות בפייסבוק , נגנב לי הנייד , נשבר הטלפון ,המחשב לא מגיב. ובכן אלו המצבים הקריטים כי כמו שכבר אמרנו כל המידע שלכם נמצא שם ולא בשום מקום אחר. כמה קריטי לאבד את כל זה עבורכם? לרובנו זה קריטי אפילו מאוד אל אחת כמה וכמה שמדובר בארגונים.

כמובן שניתן להסתכל על זה מנקודות מבט של נוחות בין אם מדובר על מסמך שאני עובד עליו לא משנה אם בבית משרד רכבת ואפילו בית קפה המטרה שלי הינה אחת, להמשיך לעבוד באותו המקום שסיימתי ולנצל את הזמן הפנוי כדי להשלים מטרה זו. הדרך היחידה בה ניתן להמשיך לעבוד על מסמך או משהו אחר שהתחלת אותו במחשב נייד היא אחת, שהמידע ישמר במקום אשר יהיה זמין בכל עת ומכל מקום. ישנם כיום מספר פתרונות אפשריים שניתן לעבוד עליהם וניתן לעבוד עליהם ולייצר מידע חדש כל זמן ומקום.פתרונות אלו לא תמיד נוחים ולעיתים אף הופכים את העבודה למסורבלת ולא ממש נוחה לתפעול.

איך נוכל לייעל את כל תהליך העבודה והיכן הענן נכנס לתמונה?

אז כמו שכבר אמרנו כל המידע תמונות מסמכים וכל מידע אחר שלכם לא נשמר רק באחסון מקומי פיזי של המחשב או הטלפון הנייד שלכם אלא נשמרים גם בענן, או לשם המחשה יותר פשוטה מקומות אחסון הפזורים בכל מקום בעולם במגוון צורות מה שמאפשר להנות מכמה יתרונות עיקריים.

*סנכרון המידע– כמו שכבר תואר קודם לכן, ישנה אפשרות לסנכרן תיקיות מסוימות לענן, זאת אומרת שאם עכשיו יצרתי מסמך במחשב הנייח, תוך זמן קצר הוא יהיה זמין לי לעבודה גם בסמארטפון. או אם שוב ניקח את הדוגמא הקודמת, אפשר ליצור סנכרון בין הסמארטפון לבין המחשב הנייח כך שכל תמונה אשר צילמנו בנייד תעבור אוטומטית לתיקייה במחשב הנייח.

*שיתוף– שירות הענן מאפשר להעלות קבצים מגדלים שונים דבר שנותן פיתרון טוב עבור קבצים גדולים במיוחד. לאחר העלת כל המידע לענן יש באפשרותכם לעשות לו שיתוף עם מי שתחפצו כי הוא בעצם נמצא זמין בכל מקום.

לסיום,

כיום ארגונים ועסקים יכולים להשתמש בשירותי ענן ייעודיים לא רק לשם שימור מידי אלא גם לניהול שירותים דרכו.

אהבתם? שתפו חברים

למדו עוד בנושא:

בניית וקידום אתרים אפקטיביים

כל בעל עסק, גדול כקטן זקוק לכרטיס ביקור/טביעת אצבע ברשת האינטרנט. נוכחות באינטרנט הינה חשיבה ביותר. כמו גם נוכחות בכלי תקשורת אחרים, אם אתה לא

יש לכם שאלות לגבי אחסון אתרים או קידום אתרים?

פנו אלינו ונשמח לעזור!